A koronavírus-járvány katasztrofális gazdasági hatásai ellenére van egy terület, ahol óriási lendületet vett a fejlődés, ez a digitalizáció. A nagyvállalatoktól a mikrovállalkozásokig mindenki rohamtempóban próbál az új körülményekhez alkalmazkodni. A Smart Commerce Consulting kezdeményezésére, az eNET-tel és a Reacty Digitallal együttműködésben most induló kutatássorozat ezt a folyamatot fogja hosszú távon monitorozni.
A digitalizáció erejét már az előző világválság idején is megtapasztalhattuk, amikor a gazdaság minden területén látható jelentős visszaesések közepette az e-kereskedelem egyedüliként volt képes éveken át kétszámjegyű növekedést produkálni. Az azóta eltelt évtized pedig világosan megmutatta, hogy a digitalizáció ma az a gazdaságnak, ami a múlt században az elektromosság elterjedése vagy a motorizáció volt. Ugyanakkor a digitalizációban is vannak hatékonyabb és kevésbé hatékony eszközök, sőt akár tévutak is. A megfelelő irányok megtalálásában és követésében nagy segítség lehet egy olyan mérce, amelyik visszajelzést ad egy-egy szektor, vagy egy adott vállalkozás számára, hogy hol tart, merre haladjon.
Ebben próbál segítséget nyújtani a Digitális Versenyképességi Mutató (Digiméter) nevű, a koronavírus-járvány apropóján induló, de többévesre tervezett kutatássorozat, amelyet az eNET és a Reacty Digital több évtizedes digitalizációs tapasztalattal rendelkező szakemberivel közösen valósítunk meg, a Számlázz.hu, főtámogatói részvételével.
A kutatás első szakasza május 18-án indul egy olyan kérdőívvel, amelyben azt mérjük fel, hogy a KKV szektor egyes szereplői milyen eszközökkel és módszerekkel próbáltak és próbálnak reagálni a járvány miatt kialakult, eddig ismeretlen kihívásokat hozó helyzetre, illetve milyen sikerek és kudarcok érik őket. A digimeter.hu weboldalon nyilvánosan elérhető kérdőívet bárki kitöltheti, de mintegy hatvanezer céget közvetlenül is megkeresünk.
A kutatás lezárulta után a résztvevők megkapják a kutatási eredmények összefoglalóját, ami javaslatokat is tartalmaz a digitális versenyképesség javítására. Ugyanakkor a fontosabb eredményeket összefoglaló riportok szabadon letölthetőek lesznek a digimeter.hu-ról, ahogyan azok a mérőszámok is, amelyek idősorosan mutatják majd be a hazai vállalkozások digitális versenyképességi indexét.
További információk találhatók a projektről az itt található sajtóközleményben.
0 hozzászólás